13 listopada 2021

Opony całoroczne do samochodu osobowego

Opony wielosezonowe ogrodniczą ilość wizyt w serwisie wulkanizacyjnym i konieczność zmiany ogumienia dwa razy w roku. Nie są jednak rozwiązaniem skutecznym dla wszystkich kierowców.

Opony całoroczne do samochodu osobowego – co warto o tym wiedzieć?

Wymiana opon jesienią i na wiosnę może być uciążliwa, a długie kolejki do serwisów jeszcze potęgują problem. Dla niektórych kierowców rozwiązaniem okażą się opony całoroczne, które noszą zarówno cechy ogumienia letniego, jak i zimowego. Czy są skuteczne w każdych warunkach? Kiedy nie warto stawiać na takie ogumienie? Podpowiadamy.

Czym są i jak funkcjonują opony całoroczne?

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że opony dzielą się na letnie i zimowe. Jednak w ostatnich latach do tego zestawienia dołączyły jeszcze opony całoroczne, nazywane też wielosezonowymi. Jak sama nazwa wskazuje, są to modele, które mogą być stosowane zarówno w zimie, jak i latem. W czym tkwi tajemnica ich funkcjonalności?

Wielosezonowe opony do samochodów osobowych należą do produktów zaawansowanych technologicznie, które powstały na podstawie wieloletnich badań laboratoryjnych. Do ich produkcji wykorzystuje się unikalną mieszankę gumy, która dobrze znosi zarówno mróz, jak i wysokie temperatury. Ponadto nacięcia techniczne na powierzchni opony zapobiegają ślizganiu się na śniegu, a także ułatwiają odprowadzenie wody w czasie deszczu. Dzięki temu opony całoroczne okazują się funkcjonalne przez cały rok.

Wielosezonowe opony do samochodów osobowych – dla kogo będą odpowiednie?

Opony całoroczne są alternatywą dla wymiany opon co pół roku, jednak nie tylko. Mają za zadanie dotarcie do konkretnych użytkowników i wypełnienie luki pozostawione przez opony sezonowe. Takie ogumienie nie sprawdza się w skrajnych warunkach. Opony mają słabą przyczepność na zmarzniętym śniegu, a przy mocno nagrzanych nawierzchniach szybko się zużywają. Są to też opony do samochodów osobowych, których cena jest wyższa od standardowych, a wymiana na nowe musi nastąpić szybciej.

W takim razie komu mogą się przydać opony całoroczne? Takie ogumienie dedykowane jest przede wszystkim użytkownikom poruszającym się w mieście. Wówczas do minimum ograniczone są sytuacje, w których samochód będzie poruszał się po zaśnieżonej nawierzchni. Także asfalt w mieście nie nagrzewa się tak mocno, jak na autostradzie. Zakup takiego ogumienia powinni też rozważyć kierowcy, którzy nie wykonują długich tras, a raczej ich podróżowanie ogranicza się do codziennego dojazdu do pracy. Wówczas opony całoroczne będą najlepiej wykorzystane.

Sięgnij po sprawdzone opony całoroczne

W przypadku całorocznego ogumienia niezwykle istotne jest, aby opony były w dobrym stanie i stosunkowo nowe. Nawet opony do samochodów osobowych wyprodukowane w latach poprzednich mogą być w pełni sprawne, jeśli są odpowiednio przechowywane. Wybierając ofertę sklepu hurtopony.pl, klient ma pewność, że sprzedawane przez nas ogumienie było przechowywane i transportowane w odpowiednich warunkach. Dodatkowymi argumentami przemawiającymi za naszą ofertą jest szybka wysyłka towaru i możliwość jej kontrolowania online.

Treść promowana.

Powiązane treści

Salon tatuażu

Salon tatuażu

W dzisiejszych czasach salon tatuażu to miejsce, w którym można wyrazić swoją osobowość, upamiętnić ważne wydarzenia...

czytaj dalej