2 czerwca 2022

Opony letnie Bridgestone – który model wybrać? Poradnik doboru opon

Opony to nieodłączna część auta. To jedyny element wyposażenia samochodu, który ma bezpośrednią styczność z nawierzchnią. Od odpowiedniej jakości ogumienia zależy długość drogi hamowania, zachowanie stabilności przy trudnych manewrach, a nade wszystko – bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Dlatego bardzo ważna jest ich regularna i prawidłowa wymiana. Eksperci zalecają, by używać opon letnich w samochodzie gdy temperatura wzrasta powyżej 7 stopni Celsjusza. Jednym z wiodących producentów opon wśród użytkowników aut klasy średniej i premium jest Bridgestone. W wyborze odpowiedniego modelu może pomóc wiedza wzięta z przygotowanego przez nas artykułu.

Jakie opony letnie wybrać? Wskazówki dla kierowców

Jeżeli czeka Cię zakup nowych opon na lato i nie wiesz, na co się zdecydować, spieszymy z pomocą. Na samym wstępie warto wiedzieć, czym różnią się opony letnie od zimowych. Modele letnie zbudowane są z innej mieszanki gumowej niż wersje zimowe. Ten typ ogumienia powstaje z tworzyw zapewniających doskonałą przyczepność i właściwości jezdne na suchej oraz mokrej drodze w wyższej temperaturze. Z punktu widzenia parametrów, dla modeli letnich charakterystyczne są mniejsze opory toczenia, co przekłada się na mniejsze zużycie paliwa i niższą emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Jak można się spodziewać, charakterystyczną cechą odróżniającą ogumienie letnie od zimowego jest bieżnik. Ze względu na warunki, do jakich zostały przygotowane, bieżnik opon letnich posiada mniej rowków niż opony zimowe, a specjalna konstrukcja i ułożenie rowków ograniczają zjawisko aquaplaningu. Szukając opon na lato warto wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Należą do nich: głośność, opór toczenia oraz zachowanie na mokrej nawierzchni. Trzeba pamiętać, że opony znanych i cenionych producentów charakteryzują się zazwyczaj lepszymi parametrami. Na naszym rynku sporą popularnością cieszą się między innymi opony letnie Bridgestone. To ogumienie należące do segmentu premium, które osiąga znakomite parametry dzięki najbardziej zaawansowanym rozwiązaniom konstrukcyjnym. Ich wzorowe właściwości potwierdzają wyniki wielu niezależnych testów. Wśród najważniejszych zalet opon letnich Bridgestone należy wymienić: szybkie i skuteczne osuszanie bieżnika, zwiększoną trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz krótką drogę hamowania w sytuacji awaryjnej. Modele letnie marki Bridgestone wyróżniają się cichą pracą i niskimi oporami toczenia, co znacznie podnosi komfort podróżowania.

Zakup opon letnich – ranking popularnych modeli Bridgestone 2022

Wybór odpowiedniego modelu opon letnich nie jest prostym zadaniem. Kierowcy zazwyczaj nie mają czasu na dokładne zaznajomienie się z ofertą producentów ogumienia – tym bardziej, że współczesny rynek zapewnia naprawdę ogrom przeróżnych modeli. Postanowiliśmy więc ułatwić zmotoryzowanym to zadanie i przedstawić kilka wartych uwagi modeli ze stajni koncernu Bridgestone. Według rankingów opon letnich powstałych na podstawie testów przeprowadzonych przez czołowe organizacje i czasopisma motoryzacyjne, na uwagę zasługują przede wszystkim:

  • opony letnie Bridgestone T005,
  • opony letnie Bridgestone Alenza 001 XL,
  • opony letnie Bridgestone Turanza T005,
  • opony letnie Bridgestone Ecopia EP150,
  • opony letnie Bridgestone Potenza Sport.

Oczywiście lista modeli letnich marki Bridgestone jest dużo dłuższa, jednak w naszym zestawieniu skupiliśmy się na tym, co okazało się najlepsze według niezależnych testerów. Podobnie jak w poprzednich latach, eksperci docenili doskonałe osiągi, którymi wyróżnia się ogumienie z tego segmentu.

Artykuł gościnny.

Powiązane treści