1 marca 2021

Poznaj powody, dla których warto kupić auto po leasingu

Samochody poleasingowe to auta, które używane były do pracy w różnych firmach. Dotyczy to zarówno pojazdów dostawczych, jak i osobowych.

Czy warto kupować poleasingowe samochody? Tego rodzaju pojazdy są chętnie wybierane przez przedsiębiorców, którzy z różnych powodów nie chcą brać auta w leasing i ze względu na ograniczony budżet nie mogą sobie pozwolić na zakup nowych aut. Jaka jest historia tego rodzaju aut oraz gdzie można je nabyć? Podpowiadam

Poleasingowe samochody – stan techniczny pod kontrolą

Auta użytkowane w ramach leasingu muszą być serwisowane w renomowanych i autoryzowanych warsztatach. Leasingodawca nakłada na ich użytkowników obowiązek dokonywania systematycznych przeglądów oraz szybką likwidacji usterek z użyciem oryginalnych części zamiennych. Takie wizyty są zapisywane w książkach serwisowych – także w postaci wirtualnej – są zatem łatwe do sprawdzenia przez potencjalnych kupujących. W ten sam sposób możemy szybko potwierdzić też przebieg pojazdu. Kupując poleasingowe samochody, mamy więc spore szanse nabyć auto w dobrym stanie technicznym, a przynajmniej sprawdzić, czy nie ma za sobą poważnej kolizji. Do tego część takich aut ma nieduży przebieg – firmy zajmujące się leasingiem często nakładają bowiem na pojazdy roczne limity kilometrów.

Rzetelne ogłoszenia

Za tym, że warto kupić  poleasingowe samochody przemawia też sposób ich sprzedaży. Takie auta oferowane są zwykle na działających w internecie wyspecjalizowanych portalach aukcyjnych. Ogłoszenia wyposażone są w szczegółową dokumentację fotograficzną, prezentującą nie tylko ogólny stan pojazdu, ale również usterki blacharskie (często w formie zbliżeń). Do tego dochodzi bardzo szczegółowy opis, w którym znajdziemy też informacje o ewentualnych uszkodzeniach i awariach. Dzięki temu możemy bezpiecznie kupić poleasingowe samochody nawet bez wcześniejszych oględzin. Dodatkowo nasze interesy zabezpiecza udzielana przez sprzedającego rękojmia lub gwarancja rozruchowa, która przewiduje możliwość zwrotu auta w razie stwierdzenia ukrytych usterek.

Łatwy zakup

Samochody poleasingowe sprzedają też wyspecjalizowane w tym kierunku firmy handlowe, w tym niektóre komisy. Jeszcze inny sposób na zakup samochodu z leasingu to udział w aukcji w internecie. Czy to bezpieczne? Kupowanie samochodu bez jego wcześniejszych oględzin może wydawać się bardzo ryzykowne. W praktyce prowadzące takie aukcje podmioty robią bardzo dużo, by przekazać zainteresowanym jak najwięcej rzetelnych informacji o pojeździe: udostępniają bogatą dokumentację zdjęciową, sporządzają bardzo dokładne opisy, a nawet publikują profesjonalne ekspertyzy rzeczoznawców. Dają również możliwość obejrzenia wystawionego na aukcję egzemplarza na własne oczy.

Treść promocyjna.

Powiązane treści