4 lutego 2021

Praca sezonowa w Holandii – w czym można wybierać?

Praca sezonowa stanowi doskonały sposób na poprawienie domowego budżetu. Jest świetnym rozwiązaniem dla osób które posiadają zobowiązania finansowe oraz plany które wymagają sporego oraz szybkiego nakładu pieniężnego. Największym zainteresowaniem wśród osób poszukujących pracy w Holandii cieszą się oferty pracy sezonowej tzw. krótkoterminowej. Dzięki dużemu doświadczeniu firm holenderskich w zatrudnianiu pracowników z zagranicy na umowy krótkoterminowe praca sezonowa  w Holandii jest nie tylko korzystna finansowo, ale i bezpieczna.

Kto może podjąć pracę sezonową w Holandii?

Praca sezonowa jest bardzo popularna wśród uczniów i studentów. Podejmują oni zatrudnienie na okres letni, dzięki czemu z łatwością udaje się godzić pracę oraz obowiązki szkolne. Praca sezonowa w Holandii jest popularna także wśród osób zatrudnionych na stałe w Polsce. Wykorzystując urlop u swojego pracodawcy, osoby te podejmują na ten czas zatrudnienie na umowę krótkoterminową w Holandii.

Dużym ułatwieniem do podjęcia pracy jest to, że pracodawcy holenderscy zazwyczaj nie wymagają doskonałej znajomości języka angielskiego czy niderlandzkiego oraz wysoko określonych umiejętności. Dopuszcza się także wyjazdy w grupach. Pracodawca najczęściej zapewnia zakwaterowanie oraz wyżywienie. Ponadto, holenderski rynek pracy cały czas się rozwija, co sprawia że popyt na pracowników tymczasowych, w określonych gałęziach gospodarki jest olbrzymi.

Oferty pracy sezonowej w Holandii

Wyjazdy do Holandii najczęściej kojarzą się z wyjazdem w celu wykonywania pracy przy zbiorach. Rzeczywiście ta gałąź gospodarki holenderskiej poszukuje pracowników w rolnictwie i ogrodnictwie. Permanentnie poszukiwani są pracownicy do zbioru oraz uprawy kwiatów ciętych i doniczkowych. Stosunkowo łatwo można znaleźć pracę w szklarniach niezależnie od pory roku.

Praca w Holandii niejednokrotnie kojarzy się z pracą sezonową w okresie wiosenno-letnim.  W okresie zimowym Holandia ma także do zaoferowania dużą ilość pracy krótkoterminowej. W okresie około-świątecznym holenderscy przedsiębiorcy zatrudniają do pracy przy przygotowywaniu świątecznych kompozycji a także oferują zajęcia związane z choinkami.

Praca na magazynie oraz przy produkcji jest dostępna przez cały rok. Podobnie sytuacja wygląda w branży budowlanej, gdzie pomocnicy oraz specjaliści różnego typu poszukiwani są przez cały okres.

Wyjazd w celach zarobkowych do Holandii gwarantuje możliwość szybkiego poprawienia stanu domowego budżetu. Korzystając z usług profesjonalnych doradców świadczenie pracy będzie w pełni opłacalne oraz bezpieczne. Szukasz sprawdzonej agencji pracy? Sprawdź Holland Contracting!

Materiał sponsorowany.

Powiązane treści