28 września 2021

Sprawdzanie grubości lakieru na autach – szybka weryfikacja stanu pojazdu

Otrzymałeś właśnie atrakcyjną ofertę zakupu używanego samochodu? Podejrzewasz jednak, że ta oferta jest zdecydowanie zbyt atrakcyjna? Dzięki takim nowoczesnym technologiom, jak na przykład mierniki grubości lakieru oraz programy diagnostyczne dla samochodów, będziesz mógł szybko to zweryfikować. Jak sprawdzić, czy oferowane auto nie jest pojazdem powypadkowym?

Stan karoserii – mierzenie grubości lakieru na pojeździe

Programy do diagnostyki oraz mierniki grubości lakieru mogą być stosowane w przypadku aut osobowych i ciężarowych wszystkich marek. Stan karoserii świadczy o tym, czy auto nie uległo w przeszłości wypadkom lub stłuczkom. Używane samochody oferowane na sprzedaż mają czasem drobne zarysowania, które w niczym nie przeszkadzają i które uczciwy sprzedawca powinien ujawnić. Koniecznie trzeba jednak sprawdzić, czy nienagannie prezentujące się tanie auto nie uległo poważniejszej kolizji, która mogła odbić się na jego stanie technicznym. Mierniki do diagnostyki grubości lakieru będą wówczas niezastąpione.

Tanie auto na sprzedaż – dowiedz się, czy warto

Zainteresowała Cię oferta sprzedaży samochodu używanego w korzystnej cenie? Co trzeba sprawdzić? Ważne jest przyjrzenie się światłom oraz szybkom. Czy są one oryginalne, czy może były wymieniane? Co ze zderzakiem samochodu? Miernik grubości lakieru to przyrząd, dzięki któremu sprawdzisz, czy warstwa lakieru mieści się w dopuszczalnych normach. Jeśli nie – to znaczy, że karoseria była remontowana. Sprawdzanie warto zacząć od dachu, bo jeśli właśnie on był remontowany i malowany, to świadczy to o naprawdę poważnym wypadku. Co jeszcze trzeba sprawdzić w używanym aucie? Zweryfikuj numer nadwozia VIN, wyposażenie, a także sprawdzenie rzeczywistego przebiegu, bo licznik mógł zostać cofnięty. Może to się zdarzać w przypadku sprzedaży aut używanych jako TAXI, czy takich, które były leasingowane. Sprawdzenie bazy samochodów skradzionych to także konieczny krok, który musi podjąć osoba zainteresowana zakupem używanego samochodu. Sprawdzone programy diagnostyczne dostępne w sklepie https://e-volt.pl/10-programy-diagnostyczne

Artykuł powstał przy współpracy z partnerem serwisu.

Powiązane treści