3 maja 2022

Stoły ogrodowe na imprezy plenerowe i rodzinny obiad

Doskonałym uzupełnieniem mebli ogrodowych są stoły ogrodowe. Zapewniają one przestrzeń nie tylko do odpoczynku, ale także do wspólnego spożywania posiłków w ciepłe wiosenne i letnie dni. Jest to idealne rozwiązanie również w przypadku organizowania imprez okolicznościowych, takich jak imieniny czy urodziny lub spotkań z przyjaciółmi.

W zależności od wybranej wielkości, stoły ogrodowe mogą pełnić funkcję pełnowymiarowego stołu lub stolika kawowego. Na rynku oferowany jest szeroki wybór modeli, różniących się pomiędzy sobą materiałem wykonania, rozmiarem czy kształtem. W przypadku gdy stół będzie stanowił uzupełnienie już posiadanych mebli, warto wybrać produkt najbardziej zbliżony do posiadanych sprzętów. Będzie wtedy harmonijnie współgrał z otoczeniem i wpisywał się w ulubioną stylistykę.

Czy się kierować przy wyborze stołów ogrodowych?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż stoły ogrodowe mają przede wszystkim pełnić funkcje użytkowe, ale również estetyczne. Pod tym względem wybór zależy wyłącznie od indywidualnych upodobań. Do stylu minimalistycznego czy skandynawskiego pasować będą stoły ogrodowe drewniane, w kolorze naturalnym lub białym. Z kolei styl industrialny zostanie uzupełniony o stół metalowy, malowany proszkowo na czerń, szarości lub biało.

Meble z rattanu świetnie się prezentują w ogrodach urządzonych w stylu retro, ale również będą dobrze wyglądać w nowoczesnym wydaniu. Pod kątem użyteczności, stoły ogrodowe będą różnić się wielkością blatu i jego wysokością. Jeśli wszystkie fotele są dość niskie, to raczej powinno się wybrać model przypominający ławę czy stolik kawowy. Jeśli w ogrodzie znajdują się krzesła, to stół powinien być wyższy, aby zapewniał optymalny komfort spożywania posiłków.

Jakie stoły ogrodowe wybrać? Najważniejsze aspekty

Wybierając stoły ogrodowe warto wziąć pod uwagę kilka spraw. Po pierwsze powinny być wykonane z wytrzymałych i trwałych materiałów, aby można z nich było korzystać przez dłuższy czas. Jeśli ilość miejsca ma znaczenie, to polecamy składane stoły ogrodowe, które po sezonie można łatwo przechowywać na strychu czy w piwnicy. Mogą stać złożone cały czas, a jedynie rozkładane na specjalne okazje. W związku z tym, iż stoły ogrodowe są używane na zewnątrz, powinny być odporne na działanie warunków atmosferycznych. Ważna jest ich stabilność, gdyż często stawiane są na nierównym podłożu, takim jak na przykład trawa.

Utrzymanie stołu w czystości nie powinno stanowić problemu. Dlatego warto postawić na hartowane szkło, które wystarczy przetrzeć szmatką z odrobiną detergentu, by wyglądało idealnie. Aby ułatwić przenoszenie mebli, stoły ogrodowe mogą także cechować się lekkością. Takie będą z pewnością meble z rattanu czy z plastiku. Jeśli zaś najważniejsza jest trwałość, to drewno i stal będą stanowiły najlepszy wybór. Poza stołem, warto zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria, takie jak pasujący obrus i obciążniki, które utrzymają go na miejscu, nawet podczas porywów wiatru.

Materiał reklamowy, pochodzący od partnera serwisu.

Powiązane treści