3 marca 2022

Top 5 akcesoriów retro, które znowu wracają do łask

Retro znów jest w modzie i powracają modowe trendy chociażby z lat 20-tych. Wśród nich jest moda na kamizelki, ale i inne elementy męskiej garderoby, a dokładnie akcesoria, które dodają stylizacji nutę retro. Oczywiście znów na czasie są retro akcesoria kosmetyczne. W dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam top 5 akcesoriów retro, które wracają do łask. Będą propozycje modowe, ale i kosmetyczne.

Brzytwa do golenia na żyletki – alternatywa dla tradycyjnej brzytwy

Większość mężczyzn do golenia używa maszynek jednorazowych lub wielorazowych. Oczywiście te pierwsze już dawno powinny pójść w odstawkę, choćby ze względu na to, że jest to rozwiązanie kiepskie z punktu widzenia ekologii, gdyż generuje się mnóstwo śmieci, których można by uniknąć. Znaczne lepszym rozwiązaniem jest narzędzie używane przez naszych dziadów i pradziadów, a więc brzytwa. Ta tradycyjna jest dość kłopotliwa, bo jednak trzeba stale dbać o ostrze i zaopatrzyć się w skórzany pas do ostrzenia i czyszczenia brzytwy. Dlatego my proponujemy nieco nowocześniejsze rozwiązanie, ale w dalszym ciągu retro, czyli brzytwę do golenia na żyletki. Każda żyletka do golenia męskiego zarostu ma określoną żywotność i zwykle wystarcza na 3-5 razy. Mechanizm wymiany jest prosty, znacznie trudniejsze jest opanowanie techniki golenia brzytwą, ale jak to mówią, praktyka czyni mistrza.

Maszynka do golenia na żyletki – ekologiczna alternatywa dla jednorazówek

Ekologiczną alternatywą dla jednorazówek jest maszynka do golenia na żyletki. W tym przypadku trzonek może być niezwykle dekoracyjny, a maszynka wykonana ze stali nierdzewnej. Trzonek może mieć tłoczoną, ozdobną strukturę. Może być drewniany, a nawet porcelanowy. Żyletka do golenia jest wkładana do maszynki, która może mieć różnorodną budowę. W końcu do dyspozycji jest maszynka motylkowa, a także model z zamkniętym lub otwartym ostrzem. Ten ostatni jest polecany dla zaawansowanych w sztuce golenia, gdyż taką maszynką znacznie łatwiej jest zaciąć skórę. Dla początkujących, a także osób o skąpym zaroście polecane są maszynki z zamkniętym ostrzem.

Tygiel i pędzel do golenia – zestaw, który pomaga rozprowadzić mydło lub krem do golenia

Trzecia propozycja retro akcesorium to tygiel i pędzel do golenia. Zatem znów mamy do czynienia z akcesoriami do golenia. Tygiel to po prostu naczynie, może być drewniane, wykonane z tworzywa, które umożliwia rozrobienie piany, którą później nakłada się na twarz przy użyciu pędzla. Jeśli chodzi o pędzel, to powinien być wyposażony w naturalne włosie. W końcu syntetyk jest wynalazkiem naszych czasów. Otóż za najlepsze uważane są pędzle z włosiem borsuka pozyskiwanym z górnej części grzbietu. Są to pędzle typu Silvertip. Nie tylko świetnie rozprowadzają pianę, ale nie powodują podrażnień, a jednocześnie delikatnie złuszczają martwy naskórek i pobudzają krążenie.

Szelki do spodni – dodadzą każdej stylizacji nietuzinkowości

Kolejna propozycja jest już modowa. Otóż obecnie do łask wracają szelki do spodni. Jest to element charakterystyczny dla mody lat 20-tych. Noszone były do spodni typu Oxford bags, krótszych i z szerokimi nogawkami. Obecnie są wybierane zarówno do spodni garniturowych, jak i nawet jeansów. Szelki zapobiegają zsuwaniu się spodni i gwarantują elegancki wygląd lorda. W połączeniu z szelkami i spodniami np. jeansami można nosić smart casualowe koszule z wywijanymi mankietami.

Kapelusz typu fedora – elegancki i dodający tajemniczości

Gdy już decydujesz się na stylizację w stylu retro, to do zestawu spodni z koszulą i szelkami oraz pasujących półbutów możesz dobrać inny dodatek, a mianowicie kapelusz fedora, który również jest aktualnie na czasie. Można go zestawiać z różnymi elementami garderoby, jednak najlepiej pasuje do płaszcza typu prochowiec. Kapelusz dodaje każdemu tajemniczości, chroni przed słońcem, a jednocześnie jest kropką nad „i” stylizacji. Sprawdzi się do takiej w letnim stylu z krótkimi spodniami męskimi i bluzką w stylu boho lub koszulą.

Oto top 5 akcesoriów, na które warto zwrócić uwagę. Czy masz je już w swoim domu?

Nasz partner radzi.

Powiązane treści