6 grudnia 2022

Wanny do łazienki z parawanem – czy warto?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy lepszym rozwiązaniem do łazienki jest wanna, czy może jednak prysznic. Na szali jest możliwość brania relaksujących kąpieli, gdy tylko najdzie nas ochota, a z drugiej strony orzeźwiających i szybkich pryszniców.

Na szczęście ten dylemat można rozwiązać, wybierając wanny łazienkowe z parawanem. Z jednej strony pozwalają one cieszyć się wszystkimi korzyściami wynikającymi z odprężających kąpieli, zaś z drugiej, dzięki obecności parawanu, można z powodzeniem wziąć szybki poranny prysznic. Tego typu rozwiązanie sprawdzi się w praktycznie każdej łazience, chyba że jej rozmiary są na tyle małe, że w pomieszczeniu nie zmieściłaby się wanna umożliwiająca komfortowe korzystanie. Co jeszcze warto wiedzieć o tym połączeniu?

Wanna z parawanem – dla kogo?

Opisywane rozwiązanie stanowi najlepszy kompromis dla domowników, którzy nie są w stanie podjąć jednoznacznej decyzji. Możliwość szybkiego przekształcenia wanny w kabinę prysznicową to niezwykle wygodna i praktyczna opcja. Parawan skutecznie zabezpiecza przed zachlapaniem łazienki, a oprócz tego wyróżnia się walorami estetycznymi. W przypadku nowoczesnych wnętrz świetnym wyborem będzie np. czarna szyba prysznicowa. Pozwala ona na wygodne korzystanie ze słuchawki prysznicowej. Jeśli chodzi o montaż parawanu, nie jest on skomplikowany. Tego typu dodatki zazwyczaj są uniwersalne i mogą zostać umieszczone zarówno po prawej, jak i lewej stronie. Wykonanie ze szkła hartowanego sprawia, że szyba jest wytrzymała i wykazuje podwyższoną odporność na uszkodzenia mechaniczne. Wsporniki zapewniają z kolei stabilność całej konstrukcji.

Wanny do łazienki z parawanem – na jaki model można się zdecydować?

Same ścianki to bardzo estetyczne dodatki, które zapewniają użytkownikom izolację cieplną podczas brania prysznica. Warto też zaznaczyć, że parawan może zostać umieszczony na wannie wykonanej z praktycznie każdego materiału. Mamy także sporą dowolność jeśli chodzi o kształt wanny, choć w przypadku bardziej fantazyjnych modeli konieczne jest odpowiednie dopasowanie osłony. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy ustalić rodzaj parawanu. Dużą popularnością cieszą się drzwi prysznicowe przesuwne 140. Składają się z dwóch lub trzech elementów i wymagają instalacji prowadnic. Jedna z części jest na stałe zamocowana do ściany. Warto zaznaczyć, że tego typu modele w żaden sposób nie wpływają na ograniczenie metrażu łazienki.

Pozostałe rodzaje parawanów

Kolejną opcją są wanny do łazienki z parawanem harmonijkowym, czyli składanym. Takie egzemplarze są zbudowane z kilku skrzydeł, które można składać i rozkładać. Ich liczba powinna być dopasowana do rozmiarów wanny. Ważną zaletą takich wersji jest łatwy montaż (bez prowadnic) oraz dość uniwersalny charakter. Najlepiej zdecydować się na model z wyższej półki, który będzie wytrzymały i wyposażony w wysokiej jakości zawiasy. Oprócz wyżej opisanych można też zdecydować się na parawany uchylne, czyli wahadłowe. Ich sposób otwierania i zamykania można porównać do klasycznych drzwi. Tego typu wersje są przymocowane do ściany, nie do wanny. To dobra opcja jeśli wokół wanny jest dość duża ilość wolnej przestrzeni na otwieranie parawanu. Przed podjęciem decyzji zastanówmy się, jakie rozwiązanie jest dla nas najwygodniejsze, a także jakie najlepiej sprawdzi się w łazience.

Treść sponsorowana.

Powiązane treści