9 stycznia 2023

Wygodne i bezpieczne okulary dla dzieci – jak je znaleźć?

Ochrona i korekcja wzroku u dzieci ma szczególne znaczenie. Kłopoty związane z ostrością widzenia mogą zniechęcać je do aktywności fizycznej czy rozwoju kluczowych umiejętności, takich jak czytanie czy pisanie. Odpowiednio wczesne postępowanie może również zapobiec poważniejszym problemom ze wzrokiem w przyszłości. Czym kierować się przy wyborze okularów, aby spełniały swoje funkcje, a dziecko chętnie je nosiło?

Okulary korekcyjne dla dzieci – czy to konieczność?

Wady i dysfunkcje wzroku nie omijają niestety najmłodszych. U małych dzieci nie zawsze możliwe jest szybkie wykrycie problemu, dlatego tak ważne są regularne badania kontrolne. Zwłaszcza jeśli rodzice lub inni krewni noszą soczewki czy okulary korekcyjne.

Bezpieczne okulary dla dzieci powinny przede wszystkim korygować wadę wzroku, ale także umożliwiać prawidłowy rozwój oczu i ułatwiać codzienne funkcjonowanie. Z tym ostatnim wiąże się wiele aspektów. Poza książką czy zeszytem dzieci i młodzież dużo czasu spędzają przed ekranem komputera, telefonu czy telewizora. Na szczęście producenci coraz częściej proponują tej grupie wiekowej specjalne okulary do komputera z powłoką blue control, która rozprasza światło niebieskie. Dzięki temu również oczy najmłodszych użytkowników nowych technologii są bezpieczne.

Wygodne, trwałe i bezpieczne – okulary dla dzieci muszą być wielofunkcyjne

Ciekawość świata, dynamika i ciągła aktywność to cechy dzieci, które doskonale rozumieją producenci okularów korekcyjnych dla najmłodszych. Nadmierna ruchliwość nierzadko wiąże się z wypadkami, potknięciami i kontuzjami. Właśnie dlatego modele okularów dziecięcych mają dodatkowe wzmocnienia i są wykonane z trwałych, odpornych na uszkodzenia materiałów.

Dziecięce okulary Solano, Liw Lewant, Centrostyle czy Fisher Price to akcesoria produkowane z wysokiej jakości plastiku lub gumy o konstrukcji do zadań specjalnych – dzięki temu okulary dla dzieci:

  • są stabilnie osadzone na głowie,
  • nie powodują ucisku czy podrażnień,
  • są lekkie,
  • nie wywołują reakcji alergicznej.

Bezpieczne okulary dla dzieci to przeważnie modele o zamkniętej konstrukcji, czyli z gumowym paskiem okalającym tył głowy. Choć ta stylistyka może wydawać się nudna, obecnie na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór oprawek dla dzieci, dzięki czemu każdy znajdzie model dla siebie. Jeśli wspólnie dobierzecie kolor czy wzór okularów, dziecko szybko się do nich przyzwyczai, a wręcz nie będzie chciało ich ściągać.

Okulary do pływania dla dzieci. Kiedy są niezbędne?

Okulary na basenie to zwykle akcesorium, które ułatwia widzenie pod wodą i chroni oczy przed podrażnieniami. Chętnie korzystają z nich zarówno dzieci, jak i dorośli. A co z osobami, których wada wzroku nie pozwala na pływanie bez okularów korekcyjnych? Rozwiązaniem są specjalne okulary do pływania dla dzieci z zaburzeniem ostrości widzenia.

Takie modele nie różnią się konstrukcją od klasycznych okularów pływackich, jednak są wyposażone w odpowiednie soczewki. Aby dobrze przylegały do twarzy dziecka podczas aktywności pod wodą, przed zakupem precyzyjnie zmierz pożądaną:

  • szerokość mostka,
  • szerokość soczewki,
  • wysokość soczewki.

Okulista zaleca ci wizytę z dzieckiem w salonie optycznym? Bez problemu znajdziesz oprawki do okularów korekcyjnych dla najmłodszych w atrakcyjnych cenach. Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest właściwe dopasowanie wymiarów okularów, aby nie powodowały dyskomfortu i ułatwiały dziecku wykonywanie codziennych czynności.

Treść sponsorowana.

Powiązane treści