19 października 2021

Wynajem aut dla firm Wieliczka — opłacalny sposób na utrzymanie firmowej floty

To prawda, że inwestycja w firmową flotę często okazuje się dla przedsiębiorców dużym wydatkiem, który tylko w poszczególnych sytuacjach naprawdę się opłaca i po pewnym czasie zwraca. Mimo to w wielu przypadkach przedsiębiorcy decydowali się na utrzymanie floty ze względu na brak innych opcji, które pozwoliłyby pracownikom na sprawne przemieszczanie się po mieście w celach służbowych. Tego typu problem dotyczy przede wszystkim mniejszych firm, którym zależy na szybkim dotarciu do ważnego klienta lub na konferencję, ale które jednocześnie nie zatrudniają aż tak wielu osób, by samochody były każdego dnia użytkowane. W efekcie pojazdy często generują więcej kosztów związanych z ich utrzymaniem niż rzeczywistych dochodów. Dlatego też w ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się wynajem aut dla firm dostępny między innymi w takich miejscowościach jak Wieliczka.

Na czym polega wynajem aut dla firm w Wieliczce?

Ze względu na swoją lokalizację w pobliżu Krakowa Wieliczka jest miejscowością, w której aktywnie działa wiele mniejszych oraz większych przedsiębiorstw. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że ze względu na wciąż rozwijającą się komunikację miejską dla wielu osób wygodniejszym i szybszym rozwiązaniem staje się przemieszczanie własnym samochodem. Z tego też powodu właściciele firm bardzo często decydują się na zakup lub wzięcie w leasing floty, która pozwala pracownikom na sprawne poruszanie się po danej miejscowości lub na szybki wyjazd do Krakowa w celach zawodowych. Mimo to takie rozwiązanie najczęściej sprawdza się w przypadku przedsiębiorstw, w których pracownicy bardzo często korzystają z firmowych pojazdów. Wówczas wszystkie koszty związane z wykonywaniem przeglądów czy przeprowadzaniem bieżących napraw mogą okazać się opłacalne, patrząc na zaoszczędzone pieniądze.

Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że coraz większym uznaniem cieszy się wynajem aut dla firm w Wieliczce oferowany między innymi przez Traficara. Tego typu usługa w dużej mierze stała się odpowiedzią na aktualne potrzeby wielu przedsiębiorców, którym zależy na ograniczeniu wydatków związanych z utrzymaniem własnej floty przy jednoczesnym umożliwieniu pracownikom sprawnego przemieszczania się. Decydując się na outsourcing przejazdów służbowych w Wieliczce, przedsiębiorcy zyskują indywidualny dostęp do wyznaczonych samochodów, którymi mogą zarządzać z poziomu specjalnego panelu administracyjnego. W efekcie każdy wybrany pracownik zyskuje dostęp do samochodów, do których nie potrzebuje nawet kluczyków, a jedynie specjalnej aplikacji.

Dlaczego wynajem aut dla firm w Wieliczce się opłaca?

Proponowany przez Traficara wynajem aut dla firm w Wieliczce pozwala znacznie ograniczyć wydatki związane z eksploatacją pojazdów. W praktyce oznacza to, że przedsiębiorca najczęściej rozlicza się z dostawcą samochodów jedynie za czas, w którym pojazd był użytkowany. Wszystkie koszty związane z naprawami czy ubezpieczeniami ponosi z kolei firma, od której wypożyczamy pojazdy. Dzięki temu we własną flotę mogą zainwestować nawet ci przedsiębiorcy, którzy dopiero rozwijają swoją działalność i nie mają wystarczająco dużych dochodów, aby zdecydować się na zakup oraz utrzymanie firmowych pojazdów.

Artykuł powstał przy współpracy z partnerem serwisu.

Powiązane treści