30 sierpnia 2021

Czy naprawa szyb samochodowych jest kosztowna?

Bardzo często możemy spotkać się z sytuacją, w której nasza przednia szyba zostaje uszkodzona podczas jazdy. Najczęściej mamy do czynienia z „pajączkiem” lub liniowym pęknięciem. Usterki te kojarzą się kierowcom z koniecznością wymiany całej szyby, a co za tym idzie – poniesieniem dużych kosztów. W tym artykule sprawdzimy, czy istnieje możliwość naprawy drobnych uszkodzeń lub zabezpieczenia szyby na ich wypadek. Opowiemy również o tym, jak znaleźć profesjonalny warsztat, który odpowiednio zajmie się naszym pojazdem.

Jak znaleźć warsztat samochodowy, który zajmie się naszą przednią szybą?

Jednym z największych problemów podczas wyboru warsztatu, który wykonuje naprawę szyb samochodowych, jest nie tylko cena, ale jakość oferowanych usług. By mieć pewność, że podjęliśmy odpowiednią decyzję, warto wcześniej sprawdzić opinię o kilku punktach w naszym regionie. Dobrym pomysłem będzie również podpytanie o opinię znajomych, którzy mieli już okazję korzystać z takiej usługi. Wiele osób zastanawia się również, czy istnieje na rynku możliwość zabezpieczenia przedniej szyby przed wystąpieniem „pajączków” lub pęknięć liniowych. Dostępna jest specjalna folia, która po naklejeniu ma skutecznie chronić szkło przed zarysowaniem i stłuczeniem. Jest to jednak nadal bardzo kosztowny zabieg, dlatego najczęściej stosuje się go przy nowych i drogich samochodach.

Czy osoby, które posiadają starsze modele pojazdów, zmuszone są do wymiany? Oczywiście, że nie. W wyspecjalizowanych warsztatach możliwa jest naprawa szyby samochodowej, co znacznie zmniejsza koszt usługi i skraca czas oczekiwania na sprawny samochód. By to było możliwe, usterka musi spełnić jednak określone wymagania.

Jakie usterki szyby można naprawić w warsztacie samochodowym?

Naprawa szyby samochodowej to spora oszczędność czasu i pieniędzy. Każda usterka jest jednak szczegółowo analizowana pod kątem możliwości regeneracji. Najczęściej do tego typu zabiegu używa się żywicy. Dzięki swoim właściwościom sprawia, że miejsce, w którym doszło do pęknięcia, zyskuje 90% wytrzymałości ze stanu pierwotnego. Po naprawie pozostaje ledwo widoczny ślad, który nie ma żadnego wpływu na komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy.

Naprawa szyb samochodowych jest możliwa, jeżeli zostaną spełnione dwa warunki. Po pierwsze „pajączek” lub pęknięcie liniowe nie może przekraczać średnicy 22 -24 mm. Ponadto najbardziej wysunięty punkt usterki musi być oddalony od krawędzi szyby minimum 10 cm. W profesjonalnym zakładzie mechanicznym uzyskamy pomoc, której potrzebujemy.

Pamiętajmy, że jeżeli mamy wątpliwości, to zawsze lepiej się skonsultować z pracownikiem warsztatu. Pomoże nam on wybrać najlepszą opcję naprawy lub doradzi wymianę całej szyby. Jeżeli zależy nam na tym, by usterka została zlikwidowana, to warto udać się do mechanika zaraz po jej wystąpieniu i zabezpieczeniu pęknięcia. To zwiększy nasze szanse na naprawę oraz pozwoli na bezpieczne korzystanie z samochodu.

Artykuł gościnny.

Powiązane treści