24 sierpnia 2022

Czy w Polsce są produkowane pojazdy elektryczne?

Zanieczyszczenie powietrza przez spaliny w ostatnich latach stało się problemem na skalę światową. Unoszący się nad miastami smog coraz mocniej szkodzi zdrowiu organizmu, szczególnie u ludzi starszych i dzieci. Odpowiedzią na ten problem mają być pojazdy elektryczne, a dokładniej samochody, hulajnogi i rowery zasilane energią elektryczną. Czy tego typu technologie można jednak spotkać u polskich producentów? Jakie firmy w Polsce zajmują się produkcją elektrycznych pojazdów? 

Elektromobilność – technologia przyszłości?

Z biegiem lat złoża surowców naturalnych, wykorzystywanych jako paliwo zasilające pojazdy, są na tyle wyeksploatowane, iż znalezienie alternatywnego źródła zasilania stało się wręcz koniecznością. W związku z tym narodziła się idea pojazdów elektrycznych. Pierwszym pojazdem z zasilaniem elektrycznym były hoverboardy, których używali głównie pracownicy ochrony. Dziś produkowane są również inne środki transportu – hulajnogi, rowery, skutery, a przede wszystkim samochody elektryczne. Rozwój tego typu technologii zauważalny jest także w Polsce. Co prawda, nie posiadamy jeszcze producenta samochodów elektrycznych, ale w przeciągu kilku lat na rynku międzynarodowym zaistniał nie jeden polski producent pojazdów elektrycznychtakich jak hulajnogi czy rowery.

Rower elektryczny – idealny do poruszania się w miejskiej dżungli

W dzisiejszych czasach, gdy ceny paliwa stale rosną, a korki stają się zmorą każdego mieszkańca większego miasta, warto zamienić samochód na rower elektryczny. Obecnie prawie każdy polski producent pojazdów elektrycznych posiada w swojej ofercie choć jeden model roweru. Niepowtarzalne pod względem designu i niezawodności rowery elektryczne oferuje między innymi firma Frelin. Rowery zasilane energią elektryczną to wręcz idealne rozwiązanie do miejskiej dżungli – z jego pomocą będziesz poruszać się szybciej, taniej i bardziej ekologicznie. Co warto jednak zaznaczyć, na rynku dostępne są nie tylko rowery elektryczne do jazdy miejskiej, ale również modele doskonałe na długie trasy i górskie wycieczki.

Hulajnoga elektryczna od polskiego producenta – czy to możliwe?

Jednymi z najczęściej spotykanych pojazdów elektrycznych są hulajnogi. Hulajnogi elektryczne są lekkie, szybkie, a do tego ekologiczne. Najpopularniejsze są modele amerykańskiej firmy Lime, ale hulajnogi elektryczne produkuje się od dłuższego czasu również w Polsce. Na uwagę zasługują między innymi produkty, jakie oferuje polski producent hulajnóg elektrycznych firma Frelin. Kupując hulajnogę od polskiej marki, możesz bowiem nie tylko cieszyć się wysoką jakością poruszania się, ale jednocześnie wspierasz rodzimych producentów i pomagasz im w rozwoju.

Artykuł gościnny

Powiązane treści