19 maja 2022

Czym należy ozonować pomieszczenia i dlaczego powinieneś wybrać Firmę?

Żeby zdezynfekować wnętrze i pozbyć się drobnoustrojów chorobotwórczych, można je poddawać różnym zabiegom. Ostatnio dużą popularnością cieszy się ozonowanie pomieszczeń. Niweluje ono aż 99 proc. wirusów, bakterii i innych szkodliwych mikroorganizmów. Czym jednak należy ozonować wnętrza? Dlaczego warto zdecydować się na zabieg wykonywany przez profesjonalną firmę?

Ozonowanie pomieszczeń – czym się je przeprowadza? Rodzaje ozonatorów

W ostatnim czasie zainteresowanie zabiegami dezynfekcji wnętrz wyraźnie wzrosło. Wśród polecanych metod usuwania drobnoustrojów chorobotwórczych wymienia się ozonowanie pomieszczeń. Przeprowadza się je za pomocą specjalnych ozonatorów. To urządzenia, które w sposób bezpieczny i kontrolowany wytwarzają ozon – jeden z najsilniejszych utleniaczy w przyrodzie. Usuwa on drobnoustroje chorobotwórcze nie tylko z powietrza, ale i z elementów wyposażenia wnętrza. Eliminuje również brzydkie zapachy.

Rosnąca popularność ozonowania pomieszczeń sprawiła, że oferta generatorów ozonu znacznie się poszerzyła. Na rynku dostępne są zarówno modele przemysłowe, jak i przeznaczone do użytku domowego. Zasada ich działania jest identyczna. Różnią się jednak wielkością. Warianty przemysłowe są większe, gdyż mają gwarantować sprawną dezynfekcją pomieszczeń o dużej kubaturze.

Natomiast ozonatory domowe są najczęściej mniejsze. Mogą być również wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak jonizowanie lub nawilżanie powietrza. Są chętnie wybierane przez alergików czy też rodziców małych dzieci.

Dlaczego warto zatrudnić specjalistów od ozonowania pomieszczeń?

Chociaż na rynku dostępne są urządzenia do samodzielnego ozonowania pomieszczeń, zadanie to warto powierzyć specjalistom. Odpowiednio dobiorą oni dawkę ozonu i precyzyjnie określą czas wyłączenia pomieszczenia z użytku. Zapewni to skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu.

Fachowcy dysponują wiedzą, doświadczeniem i niezbędnym sprzętem – profesjonalnymi ozonatorami. W efekcie są w stanie wykonać ozonowanie pomieszczeń sprawnie i bez niespodzianek. Jeśli potrzebujesz profesjonalnego efektu, zdecyduj się na ich usługi.

Zapraszamy po więcej informacji: ozonowanie pomieszczeń Poznań.

Materiał reklamowy, pochodzący od partnera serwisu.

Powiązane treści