8 listopada 2023

Dlaczego internet światłowodowy jest obecnie najlepszym rozwiązaniem?

Łącze światłowodowe cieszy się coraz większą popularnością. Za sprawą nowoczesnej technologii klienci mają dostęp do ultra szybkiego internetu z niezauważalnymi opóźnieniami sygnałów. Czym wyróżnia się światłowód i dlaczego coraz więcej osób się na niego decyduje?

Internet światłowodowy – czym jest i jak działa?

Popularny światłowód to innowacyjna technologia, która daje klientom dostęp do bardzo szybkiego internetu. Mowa tu o prędkości nawet do kilku terabitów na sekundę. Wszystko za sprawą przesyłania danych za pośrednictwem fal świetlnych.

Światłowodami nazywa się specjalne przewody, które są produkowane z włókna szklanego oraz tworzyw sztucznych. Takie rozwiązanie jest gwarantem o wiele większej pojemności niż w przypadku klasycznych miedzianych egzemplarzy.

Dlaczego warto zdecydować się na światłowód?

Internet światłowodowy cechuje się niezwykle wysoką przepustowością, dzięki czemu możliwe jest bardzo szybkie wysyłanie i pobieranie danych. Co więcej, sieć jest szybka niezależnie od jej obciążenia. W ofercie Play jest dostępny światłowód w ramach trzech ofert, w tym o prędkości pobierania danych:

  • do 300 Mb/s;
  • do 600 Mb/s;
  • do 1 Gb/s.

Użytkownicy światłowodu mogą cieszyć się bardzo niskim PING-iem, a więc stabilnym połączeniem i niezauważalnymi opóźnieniami, co ma bardzo duże znaczenie np. w przypadku profesjonalnych graczy i miłośników rozgrywek online.

Światłowód idealnie sprawdzi się również dla tych osób, które często korzystają z serwisów streamingowych i zależy im na oglądaniu filmów w wysokiej rozdzielczości bez zakłóceń.

Ponadto połączenie jest wysoce odporne na zakłócenia powodowane przez czynniki zewnętrzne. Na komfort korzystania z internetu nie wpływają więc takie aspekty jak nagła zmiana pogody, intensywny wiatr czy deszcz.

Jeszcze do niedawna jako naczelną wadę światłowodu wymieniano ograniczoną dostępność łącza. Sytuacja uległa zmianie – sieć cechuje się rosnącą powszechnością i obecnie na skorzystanie z tej technologii może zdecydować się coraz więcej osób. Jak przekazało Ministerstwo Cyfryzacji, do 2026 roku dostęp do światłowodu ma obejmować całą Polskę.

Internet światłowodowy – jak wybrać najlepszą opcję?

Światłowód to rodzaj łącza, który sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Oczywiście przed wyborem konkretnej oferty należy sprawdzić, czy dane gospodarstwo domowe jest w zasięgu sieci. Można to zrobić za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Play, wpisując w odpowiednim formularzu swój adres zamieszkania.

Jak zostało już wspomniane, osoby z dostępem do światłowodu mogą zdecydować się na ofertę z prędkością pobierania do 300 Mb/s albo 600 lub Mb/s i 1 Gb/s. Pierwsza opcja sprawdzi się w przypadku umiarkowanej aktywności, np. do pracy w trybie zdalnym czy nieregularnej rozrywki.

Z kolei oferta ze światłowodem o prędkości 600 Mb/s lub 1 Gb/s to świetne opcje dla użytkowników, którzy intensywnie korzystają z sieci, np. często oglądają filmy online w wysokiej rozdzielczości i grają w gry wymagające bardzo niskiego PING-u. Drugie rozwiązanie może być odpowiednim wyborem również w przypadku pracy i nauki zdalnej, które wymagają intensywnego korzystania z sieci.

Ofertę należy także dostosować pod względem czasu trwania umowy. Klienci Play mogą zdecydować się na jeden z poniższych wariantów:

  • Krótka umowa na 9 miesięcy;
  • Umowa na 12 miesięcy. 

Każda z opcji zawiera Router Play BOX NET, który umożliwia korzystanie z technologii Wi-Fi 6. Sprzęt wyposażono w 4 gigabitowe porty Ethernet umożliwiające podłączenie do 4 urządzeń.

Dodatkowo wybierając ofertę internetu światłowodowego, warto zwrócić uwagę na aktualne bonusy i promocje. Mogą to być np. bezpłatny dostęp do platformy VOD albo promocyjne ceny aktywacji w przypadku zamówienia online.

Artykuł sponsorowany.

Powiązane treści