31 marca 2021

Ford Fiesta Active – miejskie auto w stylu crossovera

Fiesta Active została włączona do oferty Forda przy okazji produkcji siódmej generacji Fiesty, która ruszyła w 2017 r. Samochód szybko zyskał wielu zwolenników – sprawdź, czy warto go kupić i jakie ma zalety.

Fiesta Active – wygląd ma znaczenie

Fiesta Active przykuwa uwagę bardzo atrakcyjnym wyglądem. Jest stylizowana na crossovera, ale należy pamiętać, że jest to samochód osobowy. W porównaniu ze standardową wersją Ford Fiesta Active ma karoserię osadzoną o 18 mm wyżej oraz zwiększony o 10 mm rozstaw kół. Dodatkowo karoseria zyskała ozdoby w postaci nakładek z tworzywa. To wszystko w ostatecznym rozrachunku dało bardzo atrakcyjny efekt wizualny. Uwaga: auto występuje tylko z 5-drzwiowym nadwoziem.

Fiesta Active – wygodne auto nie tylko do miasta

Klienci salonu Autoplaza cenią Fiestę Active m.in. za wygodę. Samochód wyposażone w dobrze wyprofilowane siedzenia, a pasażerowie mają całkiem sporo miejsca na nogi. Pojazd znakomicie radzi sobie na miejskich drogach, ale zdaje również egzamin podczas dłuższych tras. Oczywiście trzeba brać poprawkę na to, że nie jest to samochód terenowy, w związku z czym trudnych nawierzchni dobrze jest unikać. Niemniej warto w tym miejscu nadmienić, że dzięki trybowi Slippery Fiesta Active lepiej się sprawuje na trudnych nawierzchniach niż standardowa osobówka.

Fiesta Active – auto dla oszczędnych

Fiesta Active jest znakomitym rozwiązaniem dla osób, które szukają samochodu stosunkowo niedrogiego w utrzymaniu. Z dostaniem części zamiennych nie ma kłopotów, w związku z czym wizyta w warsztacie nie wydrenuje mocno kieszeni. Poza tym samochód ma spalanie na całkiem rozsądnym poziomie, np. 125-konny silnik benzynowy EcoBoost w czasie jazdy poza miastem spala średnio poniżej 6 l/100 km. Rzecz jasna w mieście spalanie rośnie – przeciętnie o ok. 1,5 l, lecz to i tak jest niezłym rezultatem. Active występuje także w paru innych wersjach silnikowych, ale wspomniany benzyniak najczęściej jest polecany zarówno przez ekspertów z branży motoryzacyjnej, jak i przez samych kierowców.

Treść promocyjna.

Powiązane treści