21 grudnia 2022

Halloweenowe akcesoria dla małych i dużych

Halloween to pochodzące ze Stanów Zjednoczonych święto, które obchodzimy 31 października. Jeszcze do niedawna obchodzono je w naszym kraju raczej sporadycznie, dziś jednak cieszy się coraz większą popularnością. Jesienią w sklepach można znaleźć różne gadżety i akcesoria do dekorowania domu i na imprezę Halloween.

Woreczki bawełniane na Halloween – zastosowanie

Woreczki materiałowe to wydawałoby się niepozorne akcesoria, które mogą stać się przydatne także przy obchodzeniu październikowego święta duchów. W jaki sposób możemy więc wykorzystać woreczki materiałowe w Halloween? Możliwości jest całkiem sporo! Przede wszystkim średnich i dużych rozmiarów modele takie jak 20 x 27, 22 x 30, 30 x 40 czy 55 x 75 centymetrów, doskonale sprawdzą się jako worki do zbierania cukierków. Zabawa w trick-or-treat i chodzenie po okolicznych domach w przebraniu i z woreczkiem na cukierki w ręku to znana i najchętniej powielana tradycja tego święta. Wśród dostępnych na rynku worków materiałowych można znaleźć różne modele, także te ozdobione tematycznymi nadrukami nawiązującymi do Halloween. Znajdziemy tu ozdobne woreczki na cukierki z napisem Halloween, z podobiznami bajkowych strachów i potworów czy kojarzonego z magią czarnego kota.

Zbieranie cukierków nie jest jednak jedynym przeznaczeniem worków materiałowych z nadrukami nawiązującymi do Halloween. Z ich pomocą możemy także stworzyć ciekawe dekoracje do domu, biura czy szkoły. Z małych woreczków bawełnianych lub z organzy możemy stworzyć klimatyczne zapachowe sakiewki, z kolei z gładkich lnianych worków, z użyciem odpowiedniego wypełnienia i farby – podobizny duchów. Na zamówienie możemy również wykonać dla swoich pociech woreczki ozdobione wybranymi przez nie nadrukami i wzorami, a nawet ich własnym imieniem czy postacią, za którą przebiorą się tego dnia.

Jeżeli nie mamy do dyspozycji prawdziwej dyni, która jak wiadomo także jest jednym z dekoracyjnych symboli Halloween, możemy stworzyć jej imitację, także z pomocą worków materiałowych. Wystarczy zaopatrzyć się w kilka sztuk dużych worków bawełnianych w kolorze pomarańczowym, wypełnić je watą, gazetami, ryżem lub kaszą i przy pomocy cienkich sznurków odpowiednio uformować. Na tym jednak nie kończą się możliwości, jakie dają nam materiałowe worki! Ogranicza nas wyłącznie nasza

wyobraźnia – z dużych jutowych worków możemy wykonać straszną kukłę, z mniejszych – drobne dynie na stół.

Materiałowe woreczki na cukierki – dlaczego warto?

Wykonane z naturalnych materiałów woreczki bawełniane, lniane czy welurowe to doskonały wybór na Halloween. Świetnie sprawdzą się w roli zarówno woreczków na cukierki, jak i elementów dekoracyjnych. Są nie tylko estetyczne, ale i ekologiczne w przeciwieństwie do plastikowych woreczków czy wykonanych z tworzyw sztucznych halloweenowych wiaderek. Ponadto wyróżniają się także bezpieczeństwem, co potwierdza oficjalny certyfikat OEKO-TEX, który mają wszystkie modele.  Certyfikat jest potwierdzeniem, że w woreczkach mogą być przechowywane produkty spożywcze.

Materiałowe woreczki cechuje również bardzo duża trwałość, dzięki której możemy mieć pewność, że poradzą one sobie zarówno z kilkugodzinnym zbieraniem cukierków, jak i ich ciężarem. Praktyczne ściągacze w postaci sznurków lub tasiemek gwarantują bezpieczne doniesienie wszystkich zebranych łakoci do domu; wystarczy jedynie po zakończonych zbiorach zacisnąć górną część worka.

Po zakończeniu świętowania woreczek wystarczy wyprać, aby mógł już czekać na kolejny rok. Z powodzeniem można używać go również przez kolejnych 365 dni, a nawet dłużej, do przechowywania żywności, na zakupach czy do tworzenia innych domowych
dekoracji – świątecznych, noworocznych, wielkanocnych i nie tylko!

Treść sponsorowana.

Powiązane treści