6 października 2021

Jak powinien wyglądać proces kupna auta ze skupu?

Kupując używany samochód, chociażby ze skupu potencjalnie istnieje pewne ryzyko. Jeśli jednak przeprowadzisz research i wiesz, czego szukać, możesz zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy i zapobiec nieprzyjemnym niespodziankom. Dlatego w niniejszym artykule przedstawiamy, na co zwracać uwagę w trackie całego procesu kupna wozu.

Uporządkowane finanse

Każdy samochód to duża inwestycja, więc pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to dokładnie obliczyć budżet i się go trzymać. W razie potrzeby znajdź najlepszy sposób na sfinansowanie samochodu, niezależnie od tego, czy jest to pożyczka osobista, finansowanie pojazdu, czy zwykła gotówka. Oblicz, ile możesz wpłacić w depozycie, a następnie oszacuj wysokość potencjalnych miesięcznych rat.

Bądź na bieżąco z cenami rynkowymi używanych samochodów

Jeśli szukasz samochodu używanego, przeglądanie różnych witryn w Internecie to świetny sposób, aby zobaczyć, co oferuje lokalny rynek (również pod względem cen). To pozwoli na uniknięcie „przepłacenia”, a mając duży wybór, nie musisz spieszyć się z zakupem samochodu, jeśli uważasz, że nie jest on dla Ciebie odpowiedni. Gdy patrzysz na modele z głównego nurtu, zawsze będzie „coś do znalezienia”.

Sprawdź dokładnie wszystkie dokumenty

Nie ma sensu przywiązywać żadnej wartości do stosu papierów, który jest dostarczany wraz z wybranym samochodem, jeśli nie jesteś przygotowany na ich sprawdzenie. W momencie kupowania bolidu od osoby prywatnej, a nie od dealera, zacznij od upewnienia się, że wymieniony właściciel sprzedaje samochód pod adresem podanym w dzienniku pojazdu.

Potem możesz zacząć szukać wszelkich rozbieżności w historii serwisu, np. pasek rozrządu wymagający odnowienia i sprawdzić rachunki sprzedaży, które potwierdzają własność i zakończenie wszelkich umów finansowych.

Dokładnie sprawdź samochód w świetle dziennym i przy dobrej pogodzie

Deszcz na lakierze może kryć wiele usterek, podobnie jak lampy uliczne czy latarki, więc spróbuj przyjrzeć się wybranemu samochodowi przy dobrej pogodzie i świetle dziennym. Przyjrzyj się każdemu panelowi i wszystkim wykończeniom. Starsze samochody mogą mieć nietypowe zadrapania, więc ważniejsze będzie upewnienie się, że rozdzielnice i poszczególne akcesoria działają.

Wykonaj dokładną jazdę próbną

Ważne jest, aby samochód jeździł i prowadził się optymalnie oraz działał zgodnie z oczekiwaniami. Czy łatwo się uruchamia? Czy z silnika lub hamulców dochodzą jakieś nietypowe dźwięki? Czy kierownica ściąga na jedną stronę? Czy z rury wydechowej wydobywa się charakterystyczny dym? Pamiętaj, aby przed wyruszeniem na jazdę próbną upewnić się odnośnie posiadanego ubezpieczenia.

Podsumowanie

Skupy aut są ciekawym i korzystnym ekonomicznie miejscem do sprzedaży, kupna, czy wymiany posiadanego pojazdu. Szczególnie gdy zależy nam na czasie i redukcji wszelkich niezbędnych formalności. Przedstawione w tekście zalecenia z pewnością przydadzą się w momencie samodzielnego obcowania z takimi miejscami. Powodzenia!

Jeśli chcesz szybko sprzedać swój samochód na korzystnych warunkach odwiedź https://zamienautonagotowke.pl/.

Artykuł powstał przy współpracy z partnerem serwisu.

Powiązane treści