27 listopada 2020

Jeansy – rewolucja w światowej modzie

Garderoba damska zmienną jest. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w damskiej szafie królowały różnego rodzaju sukienki i spódnice. Dzisiaj wydaje się, że na prowadzenie zdecydowanie wysunęły się spodnie. Spodnie, których sława szczególnie jeszcze w poprzednim ustroju była naprawdę ogromna, a posiadanie jeansów, było swoistym statusem. Dzisiaj spodnie jeansowe damskie stały się dobrem powszednim i niemal każdy może sobie pozwolić na zakup takich właśnie spodni. Jednak warto pamiętać o tym, że także na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat ten właśnie rodzaj spodni przeszedł szereg metamorfoz i zmian.

Jeansy dzwony, spodnie z niskim czy wysokim stanem? Metamorfozy krojów

Jednym z bardziej pamiętanych krojów jeansów były dzwony, popularne w latach siedemdziesiątych na świecie. Moda ta także dotarła do Polski jednak zdecydowanie później. Dzwony to rodzaj spodni jeansowych, rozszerzających się ku dołowi na wysokości nogawek. Ich nazwa pochodzi od kształtu jaki przybierają, czyli dzwona. Kolejnym popularnym krojem tych właśnie spodni był niski stan. Tego rodzaju spodnie noszone były z krótkimi koszulkami czy sweterkami, odsłaniającymi pępek. Kilka lat później moda odwróciła się zupełnie, bowiem to już nie niski, a wysoki stan królował w modzie. Spodnie z wysokim stanem okazały się o wiele bardziej przyjemne w noszeniu i bardziej wygodne, dlatego zagościły w szafach kobiet na wiele dłużej i także dzisiaj to jeden z popularniejszych krojów, obecny na półkach sklepów z ubraniami.

Do jakich stylizacji warto używać spodnie jeansowych damskich?

Również moda na jeansy damskie w kształcie dzwonów uległa zmianie, bo popularne stały się po nich spodnie proste, a później zwężane ku dołowi, tak zwane rurki. Tego rodzaju spodnie także dzisiaj są chętnie kupowane przez wzgląd na swoją właściwość optycznego wydłużania i wyszczuplania nóg. Idealnie można zestawiać je z wygodnymi trampkami w sportowych stylizacjach, a także ubierając je wraz ze szpilkami na randkę czy ważne biznesowe spotkanie. Kolejnym elementem licznych metamorfoz jeansowych była zmiana koloru spodni. Jedni preferują kolor jasnego jeansu, inni z kolei wolą klasyczne ciemne. Natomiast okres kilku ostatnich lat to popularyzacja spodni poprzecieranych – dekatyzowanych oraz spodni z dziurami w okolicy kolan. Tego rodzaju dodatki w spodniach pozwalają uzyskać nieco mniej klasyczny charakter spodni i również takie kroje stały się popularne na całym świecie. Warto zajrzeć na https://bigstar.pl/c-spodnie-jeans-damskie i wybrać odpowiednie spodnie dla siebie. Panowie także mogą wybrać spodnie dla siebie tutaj https://bigstar.pl/c-spodnie-jeans-meskie

Artykuł gościnny.

Powiązane treści