14 czerwca 2022

Portfel męski – jaki wybrać?

Portfel męski to akcesorium bez którego trudno się obejść. Mężczyzna nie rozstaje się z nim nawet na krok. To właśnie dlatego ważne jest, aby był starannie wykonany, miał dobrą jakość, a dodatkowo dobrze się prezentował. Warto więc wiedzieć, czym kierować się, podczas wyboru portfela idealnego.

Klasyczny czarny portfel dla eleganckiego mężczyzny

Klasyczny portfel męski w kolorze czarnym zawsze będzie odpowiednim wyborem. Nie ulega wątpliwościom, że porządny i klasyczny portfel powinien być wykonany ze skóry. Tylko to pozwala mieć pewność, iż faktycznie jest on solidny, ponadczasowy i w sposób zadowalający spełni swoją funkcję. Biorąc pod uwagę, że jest to jeden z najważniejszych męskich dodatków, warto zadbać o to, aby był trwały. Portfel powinien mieścić najpotrzebniejsze rzeczy – dokumenty, prawo jazdy, dowód osobisty i oczywiście pieniądze. Portfele skórzane, cieszą się taką popularnością, ponieważ same w sobie kojarzone są z klasą i uniwersalnością. Skórzane portfele swoją trwałością i wyglądem satysfakcjonują mężczyzn dbających o elegancki wizerunek.

Źródło: https://www.mojawalizka.pl/pol_m_Portfele_Portfele-meskie-164.html

Portfel sportowy dla lubiących wygodę

Nie każdy odnajduje się w noszeniu portfela skórzanego, czy to ze względów ideologicznych, czy ze względu na większą wagę czy gabaryty takiego portfela. Materiałowe portfele męskie mają tę zaletę, że są zwykle znacznie lżejsze od skórzanych. W rezultacie codzienne noszenie portfela staje się bardziej komfortowe, co odczuć można zwłaszcza podczas letnich upałów. Dzięki lekkości i wygodzie odpowiedniki te często określane są mianem portfeli sportowych. Wynika to także z kwestii stylistycznych. Męskie portfele materiałowe doskonale pasują zarówno do kieszeni szortów, dżinsów. Portfele sportowe mają luźny styl i pasują do wielu elementów garderoby. Co więcej, występują też w wielu wariantach kolorystycznych, podczas gdy portfele skórzane zwykle kojarzą się z czernią i odcieniami brązu.

Portfel zapinany czy składany?

W tej kwestii większość zależy od osobistych preferencji oraz przyzwyczajeń właściciela portfela. Portfele składane są zdecydowanie najpopularniejsze. Głównie dlatego, że są bardzo wygodne podczas użytkowania. Mężczyźni i przeważnie noszą portfel w ciasnej kieszeni, dzięki czemu nie potrzebują dodatkowych zapięć, czy zabezpieczeń. Warto pamiętać, że lepszym wyborem miejsca dla portfela jest elegancka męska torba. Portfele składane pozwalają na noszenie w nich większej ilości pieniędzy, czy dokumentów. Zazwyczaj są też lepiej wyprofilowane i użyteczne, podczas płacenia, ponieważ jego otwarcie zajmuje dosłownie sekundę. Portfele skórzane na zapięcie będą dobrym rozwiązaniem dla panów, którzy lubią dodatkowe zabezpieczenia i pewniej czują się, mając całkowicie zapięty portfel.

Artykuł gościnny.

Powiązane treści