14 stycznia 2021

Konserwacja podwozia – czy warto je jeszcze przeprowadzać w nowoczesnych samochodach

Konserwacja poszczególnych podzespołów auta zabezpiecza pojazd przed skutkami upływu czasu i zwiększa bezpieczeństwo kierowcy. Jedną z kwestii, o którą powinniśmy się zatroszczyć, jest stan samochodowego podwozia.

Jakie auta są narażone na korozję?

Naprawy związane z podwoziem mogą wynikać z różnych przyczyn. Dość często problemem jest rdza. Korozja to naturalny proces i dotyczy każdego auta. Przejawia się w mankamentach natury estetycznej, ale na tym problem się nie kończy. Jeśli mocno zaatakuje podwozie, konieczna może być bardzo kosztowna naprawa. Czasem trzeba za nią zapłacić tyle, że przedsięwzięcie zupełnie się nie opłaca. Zdecydowanie lepiej zapobiegać niż radzić sobie z takimi konsekwencjami.

Początki rdzy przeważnie można zauważyć na skraju poszczególnych części. Nawet jeśli problem występuje śladowo, powinniśmy mieć się na baczności. Niestety rdza lubi się rozprzestrzeniać, więc to tylko kwestia czasu, aż zajmie większe obszary. Jeśli zależy nam na zadbaniu o wygląd i funkcjonalność pojazdu, skontaktujmy się ze specjalistami. Profesjonalne wsparcie w tym zakresie otrzymamy m.in. Warsztacie Sergiej Paszyński, zlokalizowanym na terenie Świnoujścia.

Część samochodów jest bardziej narażona na działania korozyjne. Innych dotyczy to w mniejszym stopniu. W każdym aucie, również w tym nowoczesnym, w końcu będziemy musieli jednak zadbać o działania konserwujące. Z czasem nawet w takich modelach zauważymy korozję.

Jak przeprowadza się profesjonalną konserwację podwozia?

Pierwszą sprawą, którą zajmują się specjaliści, jest przygotowanie podłoża do konserwacji. W praktyce polega to po prostu na dokładnym oczyszczeniu obszaru roboczego. W przestrzeniach między poszczególnymi elementami podwozia gromadzi się brud. To całkowicie naturalne następstwo eksploatacji pojazdu. Żadne działania antykorozyjne nie będą skuteczne, jeśli najpierw ta warstwa zanieczyszczeń nie zostanie dokładnie usunięta. Później należy dokładnie osuszyć podwozie. Specjaliści nierzadko dysponują urządzeniami, których użycie może przyspieszyć cały proces.

Następnie specjaliści oceniają poziom zmian. Przyglądają się, w których miejscach problem jest największy i od tych rejonów zaczynają usuwanie rdzy. Tam, gdzie jest to możliwe, rdzę odrywa się od powierzchni. Z kolei w miejscach, w których rdza bardzo mocno przylega do nawierzchni, często stosuje się specjalne preparaty, takie jak podkłady epoksydowe. Ich celem jest zneutralizowanie korozji.

Podczas tego procesu bardzo ważna jest precyzja oraz odpowiednie doświadczenie. Specjalista jest w stanie fachowo ocenić stan podwozia, a następnie dobrać optymalną metodę walki z korozją. Laik zdecydowanie nie ma takich możliwości. Skorzystanie z eksperckiej pomocy pozwala więc:

  • zaoszczędzić czas
    Takie prace w profesjonalnych warsztatach wykonywane są tak sprawnie, jak to tylko możliwe
  • zyskać pewność, że samochód jest odpowiednio zabezpieczony
    Jeśli zaufamy specjalistom, nie będziemy musieli borykać się z ryzykiem, którym zawsze obarczone są prace wykonane samodzielnie.

Jeśli mieszkasz lub działasz w okolicach Świnoujścia zapraszamy na konserwację podwozia samochodowego w naszym warsztacie.

Materiał sponsorowany.

Powiązane treści