17 lutego 2022

Oklejanie szyb – samemu czy w warsztacie?

Coraz popularniejsze staje się ostatnio oklejanie szyb. Nie powinno to dziwić, w końcu jest wiele zalet tego rozwiązania. Pozostaje jednak zawsze pytanie, czy oklejać samodzielnie czy zlecić to fachowcom? Przyglądamy się tej kwestii, wyjaśniając ją w sposób jednoznaczny.

Czego dotyczy oklejanie szyb?

Warto pokrótce wyjaśnić, czym tak właściwie jest oklejanie szyb. Chodzi o naklejenie na szybę samochodu folii o specjalnych właściwościach. Jest to folia powodująca przyciemnienie szyby. Ciemniejsza szyba to nie tylko przyjemniejsza atmosfera w pojeździe. To również zapobieganie oślepianiu przez promienie słoneczne. Ponadto za sprawą oklejenia szyb auto mniej się nagrzewa. Kolejna korzyść to większa prywatność we wnętrzu pojazdu. Nie można również pominąć faktu, że wysokiej jakości folia stanowi dodatkowe zabezpieczenie szyby przed uszkodzeniem.

Oklejanie szyby przez profesjonalistów – czemu warto?

Należy zauważyć, że kwestię przyciemniania szyb reguluje polskie prawo. Otóż przepuszczalność światła przez przednią szybę i przednie szyby boczne nie może być ograniczona bardziej niż w 30%. Warto przy tym wziąć pod uwagę fakt, że szyba samochodowa sama w sobie w pewnym niewielkim stopniu ogranicza przepuszczalność światła. Tym samym folia naklejana na szybę powinna ograniczać ją w mniejszym stopniu niż 30%. O ile mniejszym? Odpowiedź na to pytanie jest niełatwa i w dużej mierze zależy od danej sytuacji. Fachowcy z doświadczeniem potrafią dobrze określić właściwy stopień przyciemnienia, dzięki czemu udaje się uniknąć problemów z prawem.

Ponadto profesjonaliści gwarantują prawidłowe oklejanie szyb. Wbrew pozorom czynność ta może nie być wcale taka łatwa. Co prawda każdy jest w stanie bez większego trudu nakleić folię na szybę, jednak jej estetyka może też pozostawiać wiele do życzenia. Częstym problemem są pęcherze powietrza. Ponadto powszechnie występującym błędem jest pozostawienie pod folią zanieczyszczeń. Pozostawiając kwestię oklejania szyb w rękach fachowców, można łatwo uniknąć tego typu problemów.

Dowiedz się więcej: oklejanie szyb Wrocław

Nasz partner radzi.

Powiązane treści