26 marca 2021

Sprzedaż samochodu do skupu czy komisu – co jest lepsze?

Decydując się na sprzedaż samochodu, kierowcy biorą pod uwagę różne opcje. Osoby, którym zależy na czasie i szybkim pozyskaniu gotówki, rozważają dwa rozwiązania: sprzedaż do komisu lub do skupu. Które z nich jest lepsze?

Sprzedaż auta do komisu – czy to się opłaca?

Komis to jedno z miejsc, gdzie można nie tylko kupić, ale i sprzedać używane auta. Należy jednak pamiętać, że komisy działają w charakterze pośredników, a od transakcji pobierają prowizje. To, czy jest to określona kwota, czy procent od uzyskanej ceny, zależy od konkretnej firmy. Plusem tej formy sprzedaży samochodu jest to, że nie trzeba prowadzić rozmów i negocjacji z potencjalnymi nabywcami – tym zajmuje się pośrednik. Istnieją też spore szanse na uzyskanie atrakcyjnej sumy za auto, ale nie zawsze udaje się sprzedać je od ręki. Czasami na sfinalizowanie transakcji trzeba dość długo czekać, dlatego komis jest polecany przede wszystkim tym kierowcom, którym zbytnio się nie śpieszy ze sprzedażą.

Sprzedaż auta do skupu – czy warto?

 Sprzedaż do skupu traktowana jest jako świetna alternatywa dla komisów i sprzedaży we własnym zakresie – zwłaszcza w sytuacji, gdy sprawa jest pilna. Zwykle kierowca ma już upatrzony kolejny samochód, w związku czym szybko potrzebuje pieniędzy. Klienci serwisu Używane Jak Nowe podkreślają, że oszczędność czasu jest zdecydowanie największą zaletą tego rozwiązania. Auto można zgłosić do kilku skupów w celu wybrania najkorzystniejszej cenowo oferty. Po zgłoszeniu samochodu pracownicy skupu umawiają się na spotkanie z właścicielem i dokonują wyceny pojazdu. Pod uwagę brane są nie tylko sprawne techniczne samochody, ale także uszkodzone egzemplarze, który zbycie bywa bardzo problematyczne. Wszelakie formalności skup bierze na siebie. Ponadto większość tego typu firm oferuje dojazd do klienta z lawetą i odbiór samochodu. Natychmiastowa płatność to bez wątpienia kluczowa zaleta sprzedaży pojazdu do skupu, niemniej decyzję o wyborze formy sprzedaży należy podjąć przez pryzmat indywidualnych potrzeb.

Treść promocyjna.

Powiązane treści