24 maja 2024

Co zabrać na wyprawę motocyklową? Z naszym poradnikiem to banalnie proste!

Wyprawa motocyklowa to doskonały sposób na przeżycie niezapomnianych przygód i odkrywanie nowych miejsc. Aby podróż była komfortowa i bezpieczna w każdych warunkach, warto odpowiednio się do niej przygotować. Oto kompleksowy poradnik, który pomoże riderom spakować wszystko to, co może się przydać podczas przemierzania Europy jednośladem.

Co spakować na wyprawę motocyklową – odzież ochronna

Pierwszym i najważniejszym elementem jest odzież ochronna. To ona ma zapewniać ochronę przez warunkami atmosferycznymi oraz konsekwencjami wypadków. W skład ekwipunku motocyklisty powinny wchodzić:

 • Kask – przy dalszej podróży warto postawić na model integralny, który zapewnia najwyższy poziom ochrony.
 • Kurtka motocyklowa – powinna być wykonana z materiałów odpornych na ścieranie, z dodatkowymi ochraniaczami na barki, łokcie i plecy oraz zapewniająca efektywną wentylację. Jeśli zamierzamy jechać po zmroku konieczna jest obecność elementów odblaskowych.
 • Spodnie motocyklowe – także tu powinieneś zwrócić uwagę na obecność ochraniaczy.
 • Rękawice – od ich jakości zależy nie tylko ochrona dłoni, ale też pewność uchwytu. Popularne są obecnie rozwiązania umożliwiające obsługę ekranów dotykowych, co ułatwia nawigację.
 • Buty – modele turystyczne powinny być wyposażone w wodoodporną i oddychającą membranę, dodatkowe warstwy ochronne czy boczne otwory wentylacyjne.

Kurtka Tekstylna Alpinestars Rx-5 Drystar Atlantic Black

Co na wyprawę motocyklową – dokumenty

Nie zapomnij o dokumentach, które mogą okazać się niezbędne w trakcie podróży. Chodzi tu między innymi o: prawo jazdy, dowód rejestracyjny motocyklu, potwierdzenie zawarcia polisy OC czy dowód tożsamości (paszport lub dowód osobisty).

Jeśli nasza podróż wiedzie przez tereny Turcji, Tunezji, Ukrainy, Izraela, Macedonii Północnej, Azerbejdżanu, Albanii, Mołdawii, Iranu czy Maroko, warto zabrać ze sobą także zieloną kartę, która potwierdzi aktualność ubezpieczenia OC. W zestawie dokumentów nie powinno zabraknąć także karty bankowej oraz gotówki. Dzięki temu będziesz w stanie zapłacić za ewentualne naprawy, nocleg czy żywność kupowaną po drodze.

Co zabrać na wyjazd motocyklowy – narzędzia i części zapasowe

Drobne awarie mogą przydarzyć się każdemu motocykliście. Nierówności na drodze, nieuważność innych uczestników ruchu, samoistne uszkodzenie elementów pojazdu – na pewne kwestie nie mamy wpływu. Dlatego warto mieć przy sobie zestaw podstawowych narzędzi i części zapasowych, które pomogą nam dokonać drobnych napraw i uzupełnień.

Może on się składać między innymi z: śrubokrętów, kombinerek, żarówek, linki sprzęgła, latarki czołówki czy zestawu naprawczego do opon. Pamiętaj też, że kompleksowy artykuł o tym co zabrać na wyprawę motocyklową przeczytasz na blogu Dobrych Sklepów Motocyklowych.

Z czym wyruszyć na wyjazd motocyklem – niezbędne akcesoria

Odzież? Jest! Dokumenty? Są! Narzędzia? Także! Czas zatem na inne akcesoria, które ułatwią podróż. W tej kategorii mieszczą się między innymi:

 • Nawigacja GPS – dedykowana dla motocyklistów lub aplikacja na smartfona.
 • Uchwyt na telefon – umożliwia korzystanie z nawigacji lub telefonu bez użycia rąk.
 • Powerbank – przydatny do ładowania urządzeń mobilnych.
 • Bidon – pozwala na nawodnienie w trakcie jazdy.
 • Koc termiczny – przydatny w sytuacjach awaryjnych.
 • Interkom – umożliwiający komunikację z towarzyszem podróży lub grupą motocyklistów.
 • Zatyczki do uszu – skutecznie wyciszają hałas silnika i wiatru, chroniąc słuch przed uszkodzeniem.
 • Tankbag – to idealne miejsce na przechowywanie przedmiotów, do których potrzebujesz szybkiego dostępu podczas jazdy, takich jak telefon, dokumenty, czy mapa.

Stosując się do naszych porad, spakowanie się na wyprawę motocyklową będzie dziecinnie proste.

Mocowanie Gps Na Poprzeczkę Sw-Motech 10/12Mm Black

Artykuł zewnętrzny.

Powiązane treści