17 września 2023

Dlaczego penis śmierdzi rybą? Kilka przyczyn

Właściwa higiena miejsc intymnych to często powtarzany temat. Pomimo regularnego mycia i stosowania specjalnych kosmetyków wielu panów zmaga się jednak z nieprzyjemnym zapachem z członka. Może on wpływać nie tylko na obniżenie swojej samooceny, ale także na wyraźne pogorszenie życia seksualnego. W jaki sposób najlepiej więc walczyć z tym problemem?

Nieprzyjemny zapach penisa – skąd się bierze?

Spora część społeczeństwa sądzi, że rybny zapach z miejsc intymnych jest przypadłością, która dotyczy wyłącznie kobiet. Takie stereotypowe myślenie jest jednak poważnym błędem, albowiem nieprzyjemne zapachy z miejsc intymnych dotyczą też panów. W większości przypadków nieprzyjemny zapach z penisa wynika ze wzmożonej aktywności w ciągu dnia. Nadmierne pocenie czy spory wysiłek nierzadko sprawiają, że męskie miejsca intymne mają nieatrakcyjną woń. Zazwyczaj przykry zapach pojawia się ze względu na dużą liczbę bakterii na skórze. Bardzo częstym powodem tego problemu jest też niewłaściwa higiena. Jeżeli myjesz się zbyt rzadko albo niewłaściwie, to Twój penis może pachnieć w sposób nieatrakcyjny. Dlatego tak ważne jest, aby pamiętać o częstych kąpielach i stosowaniu produktów ułatwiających zachowanie należytej higieny. Osoby chcące polepszyć swoje samopoczucie mogą też zdecydować się na nakładkę na penisa. Dzięki niej komfort życia wkroczy na wyższy poziom.

Jak myć penisa?

Jak myć penisa? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które marzą o odpowiedniej higienie miejsc intymnych. Wbrew pozorom odpowiednie mycie penisa nie jest jednak prostym zadaniem. Higienę członka należy rozpocząć od odsunięcia napletka i polania organu ciepłą wodą. W jakości mycia penisa istotną rolę odgrywa też przyjęty kierunek. Najlepiej jest myć prącie od czubka po jego nasadę. Bardzo istotne jest także pamiętanie o tym, aby myć penisa swoją ręką. Sporo osób używa do tego celu gąbek, aczkolwiek jest to poważny błąd, ponieważ gąbki są siedliskiem bakterii, a ponadto ich specyficzna powierzchnia może podrażniać skórę. Penisa należy myć codziennie, jednak w niektórych przypadkach warto przemywać go więcej niż raz dziennie. Wskazane jest to chociażby po kontakcie seksualnym czy oddawaniu moczu. Jeżeli nie chcesz, aby dotyczył Cię dziwny zapach z penisa, to regularne mycie swojego przyrodzenia jest absolutnie obligatoryjne. Pamiętaj, że obawy powinna budzić nie tylko nietypowa woń z penisa, ale też potencjalna krew na prąciu – może ona być objawem wielu chorób, dlatego nie wolno jej bagatelizować.

Co powoduje dziwny zapach z penisa?

Powodów dziwnego zapachu z penisa może być naprawdę wiele, aczkolwiek w dużej części przypadków jest to wynik infekcji. Jeżeli nigdy wcześniej nie doświadczałeś rybiego zapachu z miejsc intymnych, to wiele wskazuje na to, że jest to chwilowy problem, który po zażyciu odpowiednich medykamentów powinien ustąpić. Niekiedy jednak podłoże rybiego zapachu z prącia jest zupełnie inne. Dość często może ono być wynikiem zalegającej mastki, która gromadzi się pod napletkiem u nieobrzezanych mężczyzn. Problem ten może dotyczyć przede wszystkim panów ze stulejką, którzy nie mają możliwości osłonięcia żołędzi prącia. Nietypowy zapach z penisa relatywnie często powstaje też na skutek chorób wenerycznych. Zdarza się, że rybi zapach jest pierwszym sygnałem rozwijającej się rzeżączki, czyli choroby, którą można zarazić się poprzez kontakty seksualne. W sporadycznych przypadkach brzydki zapach z miejsc intymnych może być także związany z chlamydiozą. Do wizyty u lekarza powinna skłonić nas nie tylko nieprzyjemna woń, ale także dziwne krostki na penisie.

Jak pachnie zdrowy penis?

Przykry zapach penisa to często spotykany problem, jednak wiele osób nie wie, jak powinno pachnieć zdrowie prącie. W praktyce, trudno jednoznacznie rozwiązać tę kwestię. Każdy organizm jest bowiem inny, w efekcie czego zapach każdego penisa jest odmienny. Zdrowe przyrodzenie powinno być jednak niemal bezwonne. Oczywiście, pachnie ono inaczej niż skóra na ręce czy nodze, jednak ze zdrowego penisa zazwyczaj nie będzie się unosiła nieprzyjemna, odrażająca woń. Jeżeli problem śmierdzącego penisa nie mija pomimo kąpieli i odpowiedniej pielęgnacji, to rozważ konsultację ze specjalistą. Aby urozmaicić swoje życie seksualne, sięgnij po masturbator – dzięki niemu onanizacja stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna.

Powiązane treści