14 listopada 2022

Poprowadź Audi R8 – samochód, o którym marzy wielu

Można znaleźć wiele aut, które mają świetny silnik i wyjątkowy wygląd. W tym gronie nie może zabraknąć Audi R8. To samochód, które świetnie się prezentuje i dodatkowo zapewnia niesamowite doznania z jazdy. Nic więc dziwnego, że tym modelem wiele osób chciałoby kierować. My jednak wiemy, jak tego dokonać. Czytaj dalej a poznasz historię Audi R8 i sposób na to, żeby zasiąść za jego kierownicą.

Audi R8 – supersamochód z wyścigowym rodowodem

Audi to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek samochodowych na świecie. Firma z siedzibą w Ingolstadt już w 1910 roku wypuściła na rynek swój pierwszy samochód. Przez te ponad 110 lat mnóstwo różnych modeli Audi pojawiło się na rynku. Widać je również w naszym kraju, A3, A4 i A6 to auta, które mają wielu wielbicieli w Polsce.

Jednak w gamie aut tej marki nie sposób pominąć modelu R8. To samochód, którego powstanie jest powiązane ze startami Audi w wyścigach Le Mans. Auto w wersji produkcyjnej zostało zaprezentowane po raz pierwszy podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu w 2006 roku. Na początku Audi R8 było dostępne z silnikiem V8 FSI z pojemnością 4,2 litra i mocy 420 KM. Jednostka napędowa została umieszczona centralnie, jest widoczna dzięki oszklonej obudowie. W 2009 roku auto wyposażono w silnik V10, jego pojemność wynosiła 5,2 litra a moc 525 KM. Karoseria pojazdu została wykonana z aluminium. Zarówno wersja V8, jak i V10 otrzymały nagrodę World Performance Car of the Year.

W 2009 roku Audi zaprezentowało wersję roadster pod nazwą R8 Spyder, wyposażoną w tekstylny dach. W 2012 roku przeprowadzono facelifting modelu oraz wprowadzono wzmocnioną wersję R8 plus. Pierwsza generacja Audi R8 była produkowana aż do 2015 roku.

Druga generacja Audi R8

W tym samym roku Audi też zaprezentowało kolejną wersję tego pojazdu. Auto swoim wyglądem nawiązywało do poprzednika, jednak zostało trochę odchudzone. Jego masa spadła o około 100 kilogramów. To osiągnięto przez wprowadzenie elementów z włókna węglowego.

W standardowej wersji samochód był napędzany silnikiem V10 FSI o pojemności 5,2 litra. Ta jednostka napędowa osiągała moc 540 KM. We wzmocnionej wersji PLUS liczba koni mechanicznych została zwiększona o 70. Auto występowało w wersji coupé oraz roadster. W 2021 roku Audi ogłosiło, że trzecia generacja R8 będzie miała napęd hybrydowy lub w pełni elektryczny.

Usiądź za kierownicą tego samochodu

Już samym wyglądem Audi R8 (którego możesz sprawdzić tutaj >> https://autoprezent.pl/oferta/jazda-po-torze/audi-r8-v10-plus) sprawia, że chce się usiąść za jego kierownicą. A jeśli jeszcze do tego dodamy ogromną moc, to brzmi jak przepis na wielką adrenalinę za kierownicą tego auta. O tym, jakie emocje towarzyszą podczas przejazdu tym modelem samochodu możesz się przekonać na własnej skórze. Wystarczy tylko, że skorzystasz z oferty Auto Prezent. To na tym portalu wybierzesz auto, którym będziesz mógł pokierować podczas przejazdu po torze. Wszystko odbywa się pod okiem instruktora, który wskaże Ci, jak kierować Audi R8 po to, żeby mieć fun z jazdy.

Audi R8 to dla Ciebie zbyt mało? Sprawdź inne opcje!

Prowadzenie Audi R8 na torze motoryzacyjnym to na pewno świetne przeżycie. Jeśli jednak jazda po torze tylko jednym modelem samochodem to dla Ciebie za mało to zdecyduj się na pojedynek aut. Taki event jest dostępny w Auto Prezent, podczas niego będziesz miał okazję do tego, żeby porównać ze sobą kilka różnych modeli supersamochodów. Łącznie czeka na Ciebie około 40 różnych modeli, przekonaj się o ich wielkiej mocy i idealnych właściwościach jezdnych. Szansę do tego będziesz miał na największych torach wyścigowych w Polsce.


Treść sponsorowana.

Powiązane treści