19 czerwca 2023

Podrażnienie podczas golenia? Sprawdź jak go uniknąć

Idealnie gładka skóra twarzy po goleniu to cel wielu z nas. Jeśli w osiągnieciu tego efektu przeszkadzają Ci rutynowo pojawiające się podrażnienia i mikrourazy, związane z goleniem dowiedz się, jak skutecznie ich unikać. Tak, gładka skóra bez podrażnień nie musi być celem do osiągnięcia w przyszłości, możesz mieć ją natychmiast.

Podrażnienia skóry twarzy – dlaczego tak łatwo powstają?

Naskórek oraz skóra właściwa przede wszystkim mają za zadanie chronić umieszczone pod ich warstwami organy i elementy układów, pracujących dla sprawnego funkcjonowania organizmu. Ochrona przed uszkodzeniami i drobnoustrojami, regulacja temperatury, produkcja witaminy D3 oraz melaniny, a także utrzymanie prawidłowej homeostazy organizmu są bardzo istotne dla zdrowia. Skóra nie jest jednak niezniszczalna, wręcz przeciwnie. Może ulegać uszkodzeniom. W wyniku urazów mechanicznych dochodzi do przerwania ciągłości naskórka lub w sytuacjach poważniejszych urazów, poparzeń uszkodzenia skóry właściwej. Uszkodzenia mogą pojawiać się niezależnie od nas lub w efekcie samoistnych działań, które przypadkowo godzą w stan skóry. Przykładem może być czynność golenia zarostu, gdzie każdy ruch golarką może być przyczyną powstania uszkodzeń naskórka.

Golenie się, a podrażnienia skóry twarzy

Golenie skóry twarzy pozwala zachować estetyczny wygląd niezależnie od wieku i stylu, jaki preferujesz w ubiorze. Jeżeli golisz się regularnie, nawet codziennie z pewnością nie są Ci obce podrażnienia skóry twarzy, pieczenie skóry, odczucie ściągnięcia, napięcia, zaczerwienienie i dyskomfort, związany z użyciem kosmetyków na podrażnioną, wrażliwą cerę. Podczas ruchu maszynką do golenia nierzadko zbyt silnie przykładamy narzędzie do skóry, ulegając wrażeniu, że wtedy skóra będzie ogolona dokładniej i szybciej. W miejscach trudniej dostępnych lub w okolicy zagięć skóry i zmarszczek mogą pojawiać się uszkodzenia, powstałe przy zacięciach golarką.

Jak eliminować ryzyko powstawania podrażnień i mikrourazów podczas golenia?

Mikrourazy oraz zaczerwienienie, krostki i podrażnienia mogą powstawać w wyniku użycia maszynki do golenia. Jeśli chcesz pozbyć się dyskomfortu i wyglądać nienagannie warto zmienić przyzwyczajenia, związane z goleniem. Co jest najważniejsze? Czas i odpowiednio dobrane kosmetyki. Po pierwsze nie spiesz się, nie gól się na szybko, gdy jesteś już spóźniony. Twoja skóra wymaga delikatnego oczyszczenia, nawilżenia i odżywienia. Po oczyszczeniu skóry twarzy sprawdzi się delikatna pianka do golenia, której skład zapewnia ochronę przed podrażnieniami. Jak to działa? Pianka powoduje pęcznienie włosków zarostu, wpływając jednocześnie na zmniejszenie siły tarcia maszynki po skórze twarzy i wygładzenie ruchu, eliminując tym samym powstawanie zacięć. Wysokiej klasy pianka do golenia, zawierająca hydroglicerynę dba o odpowiedni poziom nawilżenia i uelastycznienia, eliminując odczucie ściągnięcia nie tylko w trakcie, ale i po goleniu. Koniecznie stosuj balsam łagodzący po goleniu oraz krem nawilżający do twarzy, dedykowany mężczyznom.

Gładka skóra natychmiast – o czym musisz pamiętać?

Dla zachowania gładkiej, nawilżonej skóry twarzy bez zaczerwienień i podrażnień niezbędne jest unikanie uszkodzeń mechanicznych oraz zastosowanie łagodzących kosmetyków do twarzy. Czy wiesz, że nowoczesna pianka do golenia powoduje, że zarost pęcznieje celem łatwiejszego i bardziej precyzyjnego usunięcia. Zamiast pianki możesz użyć żelu do golenia. Niezbędne jest nawilżenie po goleniu.

Artykuł gościnny.

Powiązane treści